اکانت منیجر در سرویس اشتراک محتوا چه کارهایی انجام می‌دهد؟

دستیابی به کیفیتی درخور توجه در فرایند بازاریابی محتوایی، نیازمند آن است که اجزای مختلف شامل تولیدکننده محتوا، استراتژیست محتوا، تدوین‌گر تقویم محتوا، ناشر محتوا و… در ارتباطی مستمر با یکدیگر باشند. وجود یک اکانت منیجر متخصص در این میان، کمک شایانی به ایجاد این ارتباط و همچنین بهبود فرایندهای کاری می‌کند.

برای بسیاری از مشتریان نویسش، در نظر گرفتن یک نیروی متخصص برای مدیریت پروژه‌ها چندان میسر نیست. به همین منظور، در سرویس اشتراک محتوای نویسش، امکان در اختیار داشتن یک اکانت منیجر متخصص را برای پیش‌برد و توسعه‌ی فرایندهای بازاریابی محتوایی فراهم کردیم.


اکانت منیجر شما در نویسش

ما در سرویس اشتراک محتوا، برای مشتریانی‌که سرویس محتوایی خود را در بازه‌های شش و یا دوازده ماهه درخواست کنند، یک اکانت منجر اختصاصی در نظر می‌گیریم تا در طول این بازه، به شکلی مستمر پاسخگوی سوالات‌شان بوده و تعامل‌های فیمابین را مدیریت کند. اکانت منیجر اختصاصی شما امکان‌های زیر را برای‌تان فراهم می‌کند:

  • پیگیری مستمر فرایند ارائه خدمات (از تولید محتوا تا انتشار محتوا)
  • امکان گفتگوی مستقیم و با اولویت از طریق تلفن، جلسات آنلاین و یا تیکت
  • امکان دریافت بازخوردها از طریق ایمیل، پیام‌رسان‌ها، تلفن و تیکت
  • ارائه‌ی گزارش‌های مختلف کاری در صورت درخواست

با مراجعه به صفحه اشتراک محتوا می‌توانید بسته‌ی مورد نیاز خود را تعریف و در صورتی‌که بازه‌ی بسته را بیش از شش ماه انتخاب کنید، از امکان همراهی یک اکانت منیجر اختصاصی نیز بهره‌مند شوید.


لازم به توضیح است که سایر مشتریان نویسش، همچون گذشته، بدون هیچ محدودیتی از مشاوره رایگان محتوایی و همچنین پاسخگویی از طریق تماس تلفنی و یا بخش پشتیبانی بهره‌مند خواهند بود.

پیشنهاد به شما