راهنمای سفارش تولید محتوا | چگونه سفارش محتوای خود را در نویسش ثبت کنیم؟

این راهنما به ساده‌ترین شکل ممکن فرایند ثبت سفارش تولید محتوا را به شما آموزش می‌دهد. این پست به شما کمک می‌کند سفارش خود را در نویسش ثبت و در بازه‌ی زمانی کوتاهی، محتوای حرفه‌ای و کارآمد خود را دریافت کنید.


در ویدئوی زیر مراحل ثبت سفارش تولید محتوا در نویسش به‌طور کامل تشریح شده است. همچنین در ادامه می‌توانید توضیحات موردی را مطالعه کنید.
سفارش محتوا در نویسش

برای ثبت سفارش خود در نویسش، از منوی بالای سایت بر روی گزینه‌ی سفارش تولید محتوا کلیک کنید. در صفحه‌ای که ظاهر می‌شود با فرمی مطابق تصویر زیر مواجه خواهید شد.


بخش‌های سفارش تولید محتوا

شاید اولین مواجهه با این فرم، کمی سخت و طولانی به نظر برسد اما وارد کردن اطلاعات درخواستی به ما و نویسنده کمک می‌کند تا محتوایی باکیفیت و درخور نیاز شما تهیه کنیم. همچنین درنظر داشته باشید بخش زیادی از اطلاعات این فرم تنها یک بار توسط شما وارد می‌شود و در سفارش تولید محتوای آتی شما به‌صورت پیش‌فرض تکمیل خواهد شد.

۱) زبان محتوا

شما می‌توانید به دو زبان فارسی و انگلیسی سفارش تولید محتوای خود را در نویسش ثبت کنید. این گزینه به صورت پیش‌فرض روی زبان فارسی انتخاب شده است.

۲) نوع محتوا

بسته به نیاز محتوایی‌تان می‌توانید یکی از گزینه‌های موجود یعنی مقاله، شبکه‌های اجتماعی، توضیح محصول، رپورتاژ آگهی یا محتوای صفحات وب را انتخاب کنید. برای آشنایی بیشتر، مقاله انواع تولید محتوا در نویسش را مطالعه کنید.

۳) موضوع محتوا

انتخاب این قسمت اهمیت بسزایی در دریافت محتوای باکیفیت دارد. بسته به نوع و صنعت کسب‌وکار خود، نزدیک‌ترین گروه را انتخاب کنید تا نویسنده‌ی متخصص آن حوزه، تولید محتوای شما را آغاز کند. نویسش هم‌اکنون در بیش از ۲۰ موضوع به تولید محتوای تخصصی مشغول است. فهرستی از این موضوعات را اینجا ببینید.

۵) لحن محتوا

لحن محتوا به آوای متنی که به آن نیاز دارید مرتبط است و ارتباط مستقیمی به خصیصه‌های برند شما دارد. برای آشنایی بیشتر با لحن‌های مختلف تولید محتوا این لینک را بخوانید.

۶) نوع تولید محتوا

محتوای درخواستی شما ممکن است ترجمه، تالیف یا تحقیق و تالیف باشد. برای آشنایی با تفاوت میان این سه مورد این لینک را بخوانید.

۷) تعداد کلمات محتوا

با استفاده از این بخش می‌توانید تعداد کلمات مورد نظر خود را برای محتوای درخواستی مشخص کنید. اگر برای انتخاب طول محتوای مناسب برای سفارش خود تردید دارید، این مطلب را بخوانید.

۸) تعداد محتوا

هر سفارش می‌تواند متشکل از چند محتوای مستقل از هم باشد. مثلا می‌توانید در یک سفارش، ۱۰ محتوای ۹۰۰ کلمه‌ای سفارش دهید.

۹) هزینه تولید محتوا

در این بخش، هزینه‌ی اولیه‌ی محتوای درخواستی شما نمایش داده می‌شود.
فاکتورهای مختلفی بر روی قیمت محتوا تاثیرگذار است شما می‌توانید با کمک ماشین‌حساب آنلاین موارد موثر بر روی قیمت محتوای خود را بررسی کنید همچنین در این قسمت نیز هزینه‌ی آن را ببینید.

۱۰) زمان تولید

بازه‌ی زمانی تولید محتوا در نویسش وابسته به نوع و تعداد و حجم محتوای درخواستی متغیر است که در این قسمت، بازه‌ی زمانی تولید محتوای سفارش‌تان را مشاهده خواهید کرد.

۱۱) ویراستاری محتوا

در صورتی که بخواهید متن پس از تولید، توسط ویراستاران حرفه‌ای مورد بازبینی قرار گیرد، این تیک را فعال کنید. برای آشنایی بیشتر با ویراستاری محتوا در نویسش اینجا کلیک کنید.

۱۲) عنوان سفارش

عنوان محتوای درخواستی خود را در این بخش بنویسید. در صورتی که سفارش شما بیش از یک عنوان دارد، عناوین را در بخش توضیحات یا از طریق این فایل تکمیل کنید.

۱۳) کلمات کلیدی

کلمات کلیدی مد نظر خود را در این بخش وارد کنید. فیلد کلمات کلیدی به دو بخش کلمات کلیدی و کلمه کلیدی کانونی تقسیم شده است.

۱۴) توضیحات تکمیلی

تمام آنچه را که نویسنده باید برای تولید محتوای مد نظرتان بداند در این بخش بنویسید. هرچه توضیحات شما کامل‌تر باشد، محتوایی بهتر دریافت خواهید کرد.

۱۵) آدرس سایت/منبع

در صورتی که منبع مشخصی برای تولید محتوا دارید، آدرس آن‌ را به‌طور کامل در این بخش وارد کنید.

۱۶) آدرس سایت/نمونه

آدرس سایت خود و محلی که بناست محتوای درخواستی در آن منتشر شود را در این کادر وارد کنید. نویسنده با بررسی سایت شما، محتوایی متناسب با فضای سایت شما تولید خواهد کرد.

۱۷) نام کسب‌وکار

نام برند خود را در این کادر بنویسید تا در صورت نیاز، در متن استفاده شود.

۱۸) فایل‌های مرتبط

در صورتی که برای تولید محتوا لازم است نویسنده فایلی را بررسی کند، آن‌ را از این بخش ضمیمه کنید. این فایل می‌تواند تقویم، فایل عناوین یا محتوایی برای ترجمه باشد. اگر به ضمیمه کردن بیش از یک فایل نیاز دارید، آن‌ها را فشرده کرده و یکباره ضمیمه کنید.

۱۹) ثبت درخواست تولید محتوا

پس از آنکه اطلاعات درخواستی را تکمیل کردید، لطفا آن‌ها را دوباره بررسی کرده و پس از کسب اطمینان از صحت اطلاعات، این دکمه را بفشارید.

در مرحله‌ی بعد، اطلاعات را تایید نهایی کنید. پس از پرداخت، سفارش شما در صف تولید قرار خواهد گرفت.


امیدواریم که این راهنمای سفارش محتوا توانسته باشد سوالات شما را برای تامین محتوای مطلوب پاسخ دهد. مشتاقانه آماده‌ی پاسخ به سوالات دیگر شما در این خصوص هستیم.


خدمات تولید محتوا
پیشنهاد به شما