راهنمای ثبت نام متخصص تولید محتوا

اگر بنا دارید به‌عنوان نویسنده‌‌ی محتوای دورکار در نویسش فعالیت کنید، در نخستین گام لازم است فرم ثبت نام متخصص تولید محتوا را تکمیل کنید. در ادامه با بخش‌های مختلف این فرم و نحوه‌ی تکمیل صحیح آن آشنا خواهیم شد.

ثبت نام متخصص تولید محتوا

نام

در این بخش نام شناسنامه‌ای خود را به فارسی وارد کنید.


نام خانوادگی

در این بخش نام خانوادگی شناسنامه‌ای خود را به‌ فارسی وارد کنید. توجه داشته باشید که در مراحل بعد، نام و نام خانوادگی وارد شده توسط کارشناس بررسی می‌شود و در تطابق با تصویر کارت ملی‌تان مورد تایید قرار می‌گیرد.


ایمیل

بلافاصله پس از تکمیل این فرم، ایمیلی برای تایید درخواست برای‌تان ارسال می‌شود که می‌بایست لینک موجود در آن‌ را فشرده و درخواست‌تان را تایید کنید. در صورتی‌که ایمیل را نیافتید، به پوشه‌های Junk یا Spam مراجعه کنید.


شماره موبایل

پس از تکمیل این فرم و در گام‌های آتی، کد تایید شماره موبایل برای شما ارسال می‌گردد. لطفا شماره‌ی همراه خود را به‌طور کامل وارد کنید. با مراجعه به صفحه فعال‌سازی حساب کاربری می‌توانید نحوه‌ی تایید موبایل را مطالعه کنید.


آدرس لینکدین

در صورتی‌که عضو شبکه‌ی لینکدین هستید، آدرس کامل پروفایل خود را وارد کنید. آدرس می‌بایست به شکل صحیح وارد شده و با https:// آغاز گردد. تکمیل این بخش الزامی نیست، اما کمک شایانی به بررسی دقیق‌تر درخواست شما خواهد کرد.


آشنایی با زبان انگلیسی

بخش عمده‌ی سفارش‌های تولید محتوا در نویسش نیامند آشنایی نسبی با زبان انگلیسی‌ست زیرا شما به‌عنوان یک نویسنده محتوای دورکار باید بتوانید منابع انگلیسی را هم مطالعه کنید تا محتوایی یکتا و بدون کپی ارائه دهید. در این بخش، سطح تسلط خود به زبان انگلیسی را انتخاب کنید.


لینک نمونه کار

اولین گام از فرایند جذب نویسنده محتوای دورکار در نویسش، بررسی نمونه کار شماست. در این بخش باید لینک محتوایی را که پیش‌تر تولید کرده‌اید وارد کنید. این محتوا می‌تواند در وبلاگ شخصی شما یا کسب‌وکار دیگری باشد.

در صورتی‌که هنوز محتوایی منتشر شده در وب ندارید، می‌توانید از طریق سرویس‌های آپلود فایل نظیر picofile.com اقدام به بارگذاری محتوای تولیدی خود در فرمت word کنید. توجه داشته باشید که نمونه محتوای اعلامی می‌بایست حتما توسط شخص شما نوشته شده باشد و اگر در بررسی کارشناسان مشخص شود که این محتوا توسط شخص دیگری تولید شده است، درخواست شما لغو می‌گردد.

لینک مورد نظر به‌طور کامل و صحیح وارد شده و با https:// آغاز گردد.

دقت کنید که لازم است نمونه‌ی محتوا مناسب فضای وب باشد. همچنین محتوای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام مورد پذیرش نیست.


کلمه عبور

در این بخش یک کلمه‌ی عبور برای خود انتخاب کنید. این کلمه می‌بایست ترکیبی از حروف و اعداد انگلیسی و بیشتر از ۸ کاراکتر باشد. پس از ثبت‌نام می‌توانید این رمز را در پنل کاربری خود ویرایش کنید.


زبان تولید محتوا

در این بخش می‌توانید زبان یا زبان‌هایی که توانایی تولید محتوا در آن‌ها را دارید انتخاب کنید. توجه داشته باشید که در گام‌های پس از ثبت‌نام، نسبت به زبان‌های انتخاب شده، فرایند بررسی متناسب با آن زبان طی خواهد شد. در صورتی‌که تغییری در این بخش ایجاد نکنید، نویسش شما را به‌عنوان متقاضی فعالیت در حوزه‌ی تولید محتوا به زبان فارسی شناسایی می‌کند.


ثبت نام در نویسش

پیش از فشردن این دکمه، اطلاعات وارد شده را یک بار دیگر بررسی کنید تا اطمینان یابید اشتباهی در آن وجود ندارد. با فشردن دکمه‌ی ثبت‌نام، اطلاعات شما برای کارشناسان محتوای نویسش ارسال می‌شود و درخواست‌تان بررسی خواهد شد. بررسی درخواست شما ممکن است تا سه هفته به طول بینجامد.


سوالات متداول

متخصص تولید محتوا در نویسش به چه کسی گفته می‌شود؟

متخصص تولید محتوا، فردی است که بتواند متناسب با استانداردهای تولید محتوا اقدام به خلق متونی اثربخش نماید.

در صورت عدم تایید درخواست عضویت به‌عنوان متخصص تولید محتوا چه باید کرد؟

به دلایل مختلفی ممکن است درخواست عضویت شما با اطلاعاتی که ثبت‌ کرده‌اید مقدور نباشد. در این صورت می‌توانید پس از گذشت بازه‌ی مشخصی مجدد درخواست عضویت کنید.

تسویه حساب نویسندگان در نویسش چگونه و چه زمانی انجام می‌شود؟

پس از تغییر وضعیت سفارش به «انجام شده» مبلغ سفارش به حساب کاربری نویسنده واریز می‌شود و  تسویه حساب نویسندگان پس از درخواست کاربر انجام خواهد شد.

پیشنهاد به شما