فرایند تولید پادکست ساز چگونه است؟

بسته‌های پادکست ساز به کسب‌وکارها کمک می‌کنند که تولید پادکست و محتوای صوتی را در زمانی کوتاه‌تر و با کیفیت و هزینه‌ای کمتر تجربه کنند. فرایند تولید پادکست ساز از چند مرحله‌ی متصل به هم تشکیل می‌شود که در ادامه به شرح آن می‌پردازیم.

در هرکدام از بسته‌ها، خدمات متنوعی گنجانده شده است که به فراخور نیاز خود می‌توان از آن بین یکی را انتخاب کنید. اگر برای انتخاب گزینه‌ی بهینه به مشورت نیاز داشتید می‌توانید از طریق بخش مشاوره رایگان با کارشناسان نویسش ارتباط برقرار کنید.

فرایند تولید محتوا و انجام خدمات بسته‌های پادکست ساز به ترتیب زیر خواهد بود۱. تکمیل استراتژی محتوای صوتی

اگر بسته‌ی انتخابی شما حاوی استراتژی محتوای صوتی باشد، در ابتدا و بر اساس اطلاعاتی که از طریق فرم بریف از شما دریافت می‌شود، سند استراتژی محتوای صوتی آماده و برای شما ارسال خواهد شد. در این سند، توضیحاتی پیرامونی اهداف مد نظر از تولید و توزیع محتوای صوتی و همچنین رویکرد تولید پیش‌بینی و تدوین می‌شود.


۲. تدوین گایدلاین و تقویم محتوای صوتی

پس از تایید استراتژی محتوای صوتی توسط شما، گایدلاین محتوای صوتی و همین‌طور تقویم محتوای صوتی تدوین می‌شود.

در گایدلاین محتوای صوتی، به شیوه‌ی خوانش محتوا توسط گوینده و هم‌چنین لحن و شکل تولید محتوای متنی پرداخته خواهد شد و تلاش می‌شود با ترسیم شرایطی مشخص، شخصیت برند شما در متن و صوتی لحاظ گردد.

به موازات تدوین گایدلاین، تقویم محتوای صوتی نیز آماده خواهد شد. این تقویم شامل عناوین محتواهای پیشنهادی برای تولید متن مورد نیاز است. این عناوین بر اساس استراتژی، اهداف کسب‌وکار و ذائقه‌ی مخاطب انتخاب و پیشنهاد می‌گردند.


۳. تولید محتوای متنی

گام سوم از فرایند تولید پادکست ساز، تالیف محتوای متنی مورد نیاز است. متون تولیدی با مبنا قراردادن گایدلاین محتوا تولید خواهند شد و پس از تالیف، جهت بررسی در پنل کاربری شما قرار می‌گیرند.


۴. تولید محتوای صوتی

چهارمین مرحله از فرایند تولید پادکست ساز تهیه‌ی محتوای صوتی در استدیوهای تخصصی نویسش است. خوانش محتوا توسط گویندگانی حرفه‌ای انجام و پس از آن، مورد پالایش و بهینه‌سازی قرار می‌گیرد تا خطاهای احتمالی در خوانش رفع و مشکلات صوتی مرتفع شد.


۵. میکس و آماده سازی

در این مرحله از فرایند تولید پادکست شما، فایل‌های صوتی برای انتشار آماده‌سازی می‌شوند. رفع نویزها و خطاهای خوانش احتمالی و هم‌چنین، اضافه کردن افکت‌های صوتی در کنار آرم‌های صوتی ابتدایی و پایانی در این مرحله انجام می‌شود.


۶. تهیه‌ی کاور گرافیکی و محتوای ویدئویی

در تمامی بسته‌های پادکست‌ساز، محتوای گرافیکی برای کاور هر قسمت از پادکست شما تولید می‌شود. اطلاعات لازم برای طراحی در تعامل تیم محتوای نویسش با شما دریافت و پس از طراحی جهت بررسی حضورتان ارسال می‌گردد.

پس از تایید محتوای صوتی و کاور گرافیکی و در ادامه‌ی فرایند تولید پادکست ساز، محتوای ویدئویی نیز تهیه و تقدیم خواهد شد.


۷. بارگذاری محتوای صوتی

بارگزاری محتوای صوتی در پلفترم انکر و یا شنوتو انجام خواهد شد. نویسش برای شما یک اکانت اختصاصی ایجاد و اطلاعات آن‌را در اختیارتان قرار می‌دهد. بارگذاری و زمان‌بندی انتشار پادکست مطابق با آنچه در تقویم محتوایی پیشنهاد شده است انجام و در زمان مقرر به گوش شنوندگان خواهد رسید


۸. تولید محتوای ویدئویی

اگر بسته پادکست ساز شما حاوی نسخه‌ی ویدئویی نیز هست، پس از تولید محتوای صوتی و تایید آن توسط شما، فرایند تبدیل را طی خواهد کرد. به دلیل حجم نسبتا بالای فایل‌های ویدئویی، تحویل از طریق ارسال لینک دریافت انجام می‌شود.

پیشنهاد به شما