چگونه تعداد محتوا مورد نیاز را تعیین کنیم؟

یکی از سوالات پرتکرار در حوزه تولید محتوا، تعیین تعداد محتوا برای تولید است. اینکه بدانیم در هر مقطعی از کار به چه تعداد محتوا برای انتشار در وبلاگ یا شبکه‌های اجتماعی‌مان نیاز دارید، تاثیر مستقیمی بر میزان و سرعت موفقیت‌مان در مسیر بازاریابی محتوایی خواهد داشت.

در این مقاله سعی داریم تا شیوه‌ی تصمیم‌گیری در خصوص تعداد محتوا در هر مقطع از کار را به شما نشان دهیم.


اگر بازاریابی محتوایی و تولید محتوا را تازه آغاز کرده‌اید

کسب‌وکارهایی که برنامه بازاریابی محتوایی و تولید محتوای خود را تازه آغاز کرده‌اند و یا بنا دارند آن‌را شروع کنند، پیش از آنکه به تعداد محتوا و برنامه‌ی انتشار آن نیاز داشته باشد، لازم است تا استراتژی بازاریابی محتوایی خود را تعیین کنند. در سند استراتژی بازاریابی محتوایی، پس از تحلیل موضوعات مختلف، تعداد محتوا برای هر مقطع از کار نیز مشخص خواهد شد.

بسته‌های نویسش پلاس آغازین، می‌تواند گام درستی برای شروع بازاریابی محتوایی باشد. در این بسته‌ها علاوه بر سند استراتژی محتوایی و تقویم محتوا، محتوای اولیه‌ی مورد نیاز نیز تامین و در اختیارتان قرار خواهد گرفت.


اگر وبسایتی فعال دارید

بسته به اینکه در چه صنعتی مشغول به کار هستید و رقبای شما با چه سرعت و کیفیتی به تولید و توزیع محتوا مشغولند، تعداد محتوا لازم برای هر دوره‌ی زمانی متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، در حوزه‌ی گردشگری و یا حوزه مالی، رقابت بالایی در جریان است و اگر بخواهید در این حوزه موفقیت پایداری کسب کنید، به تنوع و کمیت بیشتری از محتوا نیازمند خواهید بود.

اگر رقابت در حوزه‌ی فعالیت شما پایین است، به حداقل ۴ و حداکثر ۲۰ محتوا در ماه برای بخش وبلاگ خود نیاز خواهید داشت. اگر در صنعتی مشغول به کار هستید که رقابت در آن بالاست، حداقل ۱۲ و حدکثر ۴۰ محتوا در ماه را در نظر بگیرید.


اگر می‌خواهید رشدی سریع و توامان پایدار را تجربه کنید

بازاریابی محتوایی، اساسا فعالیتی کوتاه‌مدت نیست و نیازمند صرف زمان و انرژی قابل توجهی در کار است. لذا نمی‌توان انتظار داشت که در کوتاه مدت، نتایج درخشانی را تجربه کنید. اما اگر لازم است تا در یک بازه‌ی زمانی کوتاه‌ (دو تا سه ماه) نتایجی ملموسی کسب کنید و می‌خواهید اثربخشی بازاریابی محتوایی را عمل لمس نمائید، علاوه بر تعداد تولید محتوا باید به سایر حلقه‌های بازاریابی محتوایی نیز توجه داشته باشید.

برای رشد سریع در حوزه بازاریابی محتوایی، بهتر از حداقل ۱۰ محتوا در ماه تولید و منتشر کنید و توامان، با استفاده از تبلیغات همسان و انتشار رپرتاژ دیده شدن محتوای خود را تضمین کنید.


اگر می‌خواهید به شکلی اصولی، مستمر و هدفمند بازاریابی محتوایی را پیش ببرید

مطلوب‌ترین، کم‌هزینه‌ترین و اثربخش ترین شیوه‌ در بازاریابی محتوایی آن است که برنامه‌ریزی بلندمدتی داشته باشید و در یک برنامه‌ی میان مدت به سمت بلندمدت (شش ماه تا یک‌ونیم سال) اهداف مشخصی را در نظر بگیرید. با این رویکرد، علاوه بر آن‌که هزینه‌های کمتری را متقبل خواهید شد، با تعداد محتوا به نسبت کمتری می‌تواند اثربخشی بیشتری را تجربه کنید.

برای بهره‌مندی از یک رشد صعودی در یک بازه‌ی زمانی نسبتا طولانی‌تر، برنامه‌ریزی لازم برای برای تولید ۶ تا ۱۲ محتوا در ماه طی یک بازه‌ی شش تا دوازده ماهه در نظر بگیرید. علاوه بر تولید و انتشار محتوا، لینک‌سازی محتوا را نیز در دستور کار خود قرار دهید.


اگر به توضیحات بیشتری برای تعیین تعداد محتوا نیاز دارید

همانطور که پیش‌تر عنوان شد، بسته به پارامترهای مختلفی همچون رقابت در حوزه‌ی کسب‌وکار، تعداد محتوا نیز دستخوش تغییر خواهد شد. پس بهتر است پیش از تصمیم‌گیری، جمیع جوانب را در نظر گرفته تا بتوانید بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید.

از طریق بخش مشاوره رایگان نویسش، با ما در تماس باشید تا بهترین انتخاب ممکن در خصوص استراتژی محتوا و یا تعداد محتوا مورد نیاز را به شما پیشنهاد کنیم.

پیشنهاد به شما