آشنایی با زومیت | شرایط انتشار رپورتاژ در زومیت چیست؟

طبق تحقیقات پیو، استفاده «ثابت» از اینترنت در میان بزرگسالان فقط در سه سال گذشته 5٪ افزایش یافته است. در کنار این موضوع نحوه خرید و ارتباطات مردم نیز تغییر کرده است. به این معنی که بازاریابی آفلاین مانند گذشته مؤثر نیست. در گذشته بازاریابی بر مبنای برقراری ارتباط با مخاطبان شما در یک مکان و زمان مناسب بوده است. اما امروزه این مسئله با حضور مداوم اینترنت تغییر چشم‌گیری پیدا کرده و دیجیتال مارکتینگ یا تبلیغات اینترنتی ماحصل این تغییر بزرگ است که به شیوه‌های مختلفی شاهد آن هستیم. از جمله پرطرفدارترین روش‌های آن انتشار رپورتاژ در سایت‌های معتبر با بازدید بالا و موقعیت مناسب در موتورهای جستجو است. در متن پیش رو به بررسی سایت زومیت می‌پردازیم و مزایای درج رپورتاژ در این پلتفرم را بررسی خواهیم کرد.


آشنایی با زومیت

در ۶ شهریور ۱۳۸۹ زومیت توسط مسعود و مهدی یوسف‌نژاد پایه‌گذاری شد و از همان زمان آغاز به کار کرد. هدف راه‌اندازی این سایت اطلاع رسانی رویدادهای حوزه‌ی فناوری و ایجاد آگاهی بیشتر در بین جامعه‌ی فارسی زبان و همچنین راهنمای کاربران برای خربد کالاهای الکترونیکی است.

در فروردین ماه ۱۳۹۳ به مرور تولید محتوای ویدئویی جای خود را در این رسانه باز کرد و به بخش مهمی از آن تبدیل شد. بخش محصولات زومیت در سال ۱۳۹۶ به این مجموعه اضافه شد. این بخش با هدف کمک به کاربران برای کسب اطلاعات راجع به محصولات الکترونیکی و مقایسه محصولات با یکدیگر بوجود آمده است و در آن هیچ محصولی به فروش نمی‌رسد.

برای کسانی که به مسائل مرتبط با فناوری علاقه‌مند هستند، زومیت نامی آشناست. این مجله اینترنتی جامع در مورد مباحثی مانند اخبار تکنولوژی، بررسی محصولات، مقالات تحلیلی و راهنمای خرید، اطلاعات به‌روز و مناسبی را در اختیار مخاطبین خود قرار می‌دهد. در واقع مخاطبین زومیت به دو دسته اصلی تقسیم می‌شوند. کسانی که به‌صورت تخصصی با امور مربوط به فناوری ارتباط دارند و کسانی که صرفا برای خرید یک محصول تنها به اطلاعات ارائه شده در سایت رجوع می‌کنند.

این مسئله مشخص می‌کند که زومیت یک سایت کامل و جامع برای استفاده کاربران است بنابراین انتشار رپورتاژ در این سایت علاوه بر مزیت‌های انتشار رپورتاژ به افزایش آگاهی و شناخت مخاطبان و اعتبار سایت شما نیز کمک می‌کند.


جایگاه زومیت در موتورهای جستجو

سایتی با این مشخصات، حتما اصول مهم برای دستیابی به جایگاه مناسب در موتورهای جستجو را رعایت خواهد کرد. طبق اعلام سایت، زومیت رتبه الکسای 50 را در ایران و 1.388 را در سطح جهانی به دست آورده است. همچنین قدرت دامنه این سایت 50 و امتیاز اسپم آن 1% اعلام شده است.

انتشار رپورتاژ آگهی در زومیت

قوانین زومیت برای انتشار رپورتاژ

زومیت در راستای کمک به کسب‌وکارهای مختلف برای بهبود روند دیجیتال مارکتینگ مد نظرشان، علاوه بر انتشار بنر در سایزهای متفاوت، رپورتاژ را نیز در لیست خود دارد.
زمان تولید این محتوا نباید لحن خود را طوری در نظر بگیرید که مخاطب گمان کند این رپورتاژ از طرف زومیت نوشته شده است، به همین منظور باید در تیتر و مقدمه محتوا، نام برند آورده شود. لحن محتوا باید مختص خود شما باشد.

تیترها و هدینگ‌های داخلی مطلب نباید حالت سوالی داشته باشد. هم‌چنین امکان لینک‌دهی روی تیترها مقدور نیست. تیتر اصلی مطلب هم نباید شامل کلماتی مثل «بهترین»، «برترین»، «همه چیز» و «هر آنچه» و مشابهشان باشد.
متن نوشته شده می‌تواند ۱۲۰۰ کلمه، ۳ تصویر با ابعاد ۱۲۰۰ در ۸۰۰ پیکسل و ۳ بک‌لینک فالو داشته باشد. تصاویری که نوشته‌هایی با سایز بزرگ داشته باشند، برای تصویر شاخص رپورتاژ انتخاب مناسبی نیستند.
محتوا با کلیدواژه مشترک با مطالب قبلی زومیت، مورد تایید نیست.
البته بررسی محتوای شما برای درج رپورتاژ در این مجموعه ممکن است تا بیشتر از دو روز کاری طول بکشد.


مزایای انتشار رپورتاژ در زومیت

فرقی ندارد که نحوه کسب‌وکار شما در دسته B2B باشد یا B2C. در هر دو حالت درج رپورتاژ در زومیت به نفع شما خواهد بود. به دلیل حضور گروه‌های مختلف از کاربران در این سایت، رپورتاژ شما حتما نتیجه دلخواه را به دست خواهد آورد. حضور رپورتاژ شما در صفحه اول این سایت، به دیده شدن کسب‌وکارتان کمک خواهد کرد. از طرفی بازدیدکنندگان این سایت با استفاده از بک‌لینک‌های ارائه شده در رپورتاژ به سایت شما دسترسی پیدا می‌کنند و از خدمات شما بازدید خواهند کرد. برای مطالعه‌ی مزایای بیشتر درج رپورتاژ، تمام آنچه که باید درمورد تولید و انتشار رپورتاژ آگهی بدانید را بخوانید.

در مجموع، درج رپورتاژ در سایت پربازدید زومیت یکی از بهترین روش‌های دیجیتال مارکتینگ است که نباید آن را نادیده بگیرید. شما می‌توانید با صرف مقداری هزینه کم نسبت به سایر روش‌های تبلیغات، بهره‌ی زیادی از این استراتژی جذاب دریافت کنید. نویسش با سرویس سفارش تولید محتوای رپورتاژ آگهی خیال شما را از کیفیت تولید رپورتاژ راحت می‌کند. همچنین با سرویس انتشار رپورتاژ مراحل انتشار رپورتاژ را برای شما انجام می‌دهد. این امر به صرفه‌جویی در وقت شما نیز کمک شایانی خواهد کرد. 

پیشنهاد به شما